Pracownia EEG

PRACOWNIA ELEKTROENCEFALOGRAFII (EEG)

Pracownia powstała przy Oddziale Neurologii z inicjatywy jej pierwszego ordynatora, dr B. Pająka, i działa od dnia otwarcia Szpitala wykonując badania dla pacjentów oddziałów szpitalnych oraz poradni neurologicznej.

Bad. EEG jest to nieinwazyjna metoda diagnostyczna służąca do badania czynności bioelektrycznej mózgu za pomocą elektroencefalografu.

Obecnie Nasza pracownia dysponuje najnowszym sprzętem medycznym, aparatem Video-EEG firmy GRASS-TELEFACTOR co umożliwia jednoczasowy zapis czynności bioelektrycznej mózgu i stanu klinicznego pacjenta. Każde z badań jest poszerzone o EKG oraz pulsoksymetr.

Wykonuje rocznie ok. 400 badań pomagając w diagnozowaniu padaczek, utrat przytomności, zaburzeń świadomości oraz w śledzeniu dynamiki procesu leczenia pacjenta dorosłego.

INFORMACJA DLA PACJENTA

Pracownia wykonuje badania dla:

  • pacjentów Oddziałów Szpitala im J. Dietla w Krakowie
  • pacjentów skierowanych z Poradni Specjalistycznych Szpitala im. J. Dietla w Krakowie
  • pacjentów skierowanych z innych jednostek służby zdrowia, które zawarły ze Szpitalem stosowną umowę na wykonywanie na ich rzecz takich badań.

Pracownia EEG mieści się w pok. 303, III p. Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie budynek przy ul. Skarbowej 1.

Rejestracja tel. 12 68 76 324

Skip to content